Urząd Miasta i Gminy Otmuchów

Miasto kwiatów

Otmuchów to miasteczko dla każdego. Dla zmęczonych zgiełkiem metropolii. Dla poszukiwaczy miejsc, gdzie czas płynie wolniej. Dla wodniaków, florystów i zamkowych zapaleńców. Dla rodzin z dziećmi oraz samotnych spacerowiczów. Wreszcie, dla amatorów ptasiego mleczka i sandacza.
Latem, w pierwszych dniach lipca na terenie całego miasta organizowane jest święto pod nazwą „Lato Kwiatów", dzięki któremu Otmuchów od wielu już lat znany jest w całym kraju jako „Miasto Kwiatów". Jest to wiodąca w Polsce impreza cykliczna o charakterze wystawienniczo-festynowym, poświęcona wystawą kwiatów, biżuterii, kamieni szlachetnych, malarstwa, rzeźby, ceramiki, jak i licznych rękodzielników, którzy przedstawiają niepowtarzalne wyroby oraz są ogromną atrakcją. Towarzyszą im imprezy kulturalne i handlowe. Pierwszoplanową wystawą „Lata Kwiatów" jest wystawa kwiatów ciętych, eksponowana na salach średniowiecznego zamku. Ponadto kompozycje kwiatowe można podziwiać m. in. w holu Urzędu Miejskiego, zabytkowych piwnicach zlokalizowanych w okolicach rynku oraz na malowniczych skwerach w centrum Otmuchowa.
Od ponad dziesięciu lat współpracujemy z Urzędem tego  pięknego miasta. Tworzymy projekty statuetek i suwenirów związanych Otmuchowskim Latem Kwiatów. Oto parę naszych realizacji: